Bezmocný

28. září 2012 v 15:22 | Nara |  Harry Potter Povídky
Harry Potter Fanfiction


"Jsi bezmocný…."
Seděl schoulený v rohu temné cely a třásl se. Stále slyšel v hlavě ten hlas. Ten otravný hlásek - hrozivý syčivý zvuk, který stále dokola opakoval hrozivou, krutou pravdu.
"Jsi bezmocný, všichni se na tebe vykašlali..."

Horečnaté oči upíral do tmy před sebou a pevně se objímal rukama. Snažil se udržet si poslední zbytky tepla před mrazivým chladem kamenných stěn.
"Jen tebou pohrdají, nikdy tě skutečně nemilovali…"

Bolest prostupující jeho tělem mu nedovolovala odpočinek. Pociťoval mírné záškuby svalů, s každým malým pohybem jako by se v nich rozhořel oheň. Co chvíli jím projela vlna nevolnosti. Cítil se tak slabý, tak moc unavený, tak… odevzdaný, podrobený.

Ztěžka a s velkou námahou oddechoval a pozoroval obláčky páry, jak se vznáší vzhůru a mizí v temnotě. Věděl, že už dlouho nevydrží. Ten hlas měl pravdu. Byl bezmocný, nikdo mu nepomůže. Měl by cítit strach o svůj život, touhu bojovat, vzepřít se.
Takové myšlenky ho už ale dávno opustily.
"jsi jen slaboch…"

Cítil jen neutichající bolest, jen utrpení - a pomalu přicházející šílenství. Byl jen pár krůčků od tenké hranice, za kterou čekala jen mlha a prázdno. Byla téměř na dosah ruky. Věděl, že jeho mysl se zlomí. Toužebně si přál, aby se tak již stalo - aby už nikdy nemusel cítit, aby to konečně skončilo. Chtěl jen v klidu zemřít.
Jako by klesl na samé dno oceánu a tíha vody nad ním ho drtila proti kamennému dnu. Svět se smrskl jen do jedné temné cely.

Pevně zavřel oči, ze kterých začali téct slzy zoufalství. Nechtěl už ten hlas poslouchat. Nechtěl slyšet tu poslední větu, ten hrozivý šepot, nechtěl slyšet svůj nejhorší strach:

"Jsi navždy sám."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama